Conference League

Εδώ είναι μια στιγμή παραφροσύνης: Τερματοφύλακας έφτασε μέχρι την αντίπαλη περιοχή και σούταρε!

Ο τερματοφύλακας της Μπράβο από τη Σλοβενία... ξέφυγε στο ματς με την Κόνα'ς Κουέι Νόμαντς.

Όταν ο τερματοφύλακας της Μπράβο από τη Σλοβενία, Ματίγια Όρμπανιτς, έγινε κάτοχος της μπάλας στη σέντρα, δεν το σκέφτηκε πολύ.

Άρχισε να προωθείται και όταν πιέστηκε, έχοντας φτάσει μερικά μέτρα έξω από την περιοχή, σούταρε δίχως να καταφέρει να απειλήσει την εστία της Κόνα'ς Κουέι Νόμαντς.

Όλα αυτά στο 66ο λεπτό και με το ματς στην κόψη του ξυραφιού, ήτοι στο 0-0 κι ενώ οι Σλοβένοι είχαν ηττηθεί 1-0 στο πρώτο ματς για τον 1ο προκριματικό γύρο του Conference League!

Εντέλει, πήραν το διπλό με το ίδιο σκορ και στη συνέχεια επικράτησαν 2-0 στην παράταση, εξασφαλίζοντας το εισιτήριο για την επόμενη φάση...

Bravo goalkeeper Matija Orbanic dribbles into the final third against Connahs Quay Nomads to have a shot at goal